eDataXchange, vergelijking van digitale prestaties van automerken

Vergelijk uw digitale prestaties
met de rest van de automarkt

eDataXchange vergelijkt uw merk met relevante autoconcurrenten op vraag, digitaal aandeel, klantreizen, verkeerskwaliteit en marketingefficiëntie.

Interactieve productpreview · Alle dashboardcijfers zijn illustratieve voorbeelddata.

Context over concurrentieprestatiesVergelijkbaar tussen automerkenDuidelijke hiaten in klantreis en marketing
Overzicht digitale prestaties
Merk: focusmerkMarkt: voorbeeldjul 2026
Marktvraag25.2m+8.4%
Digitaal merkaandeel8.6%+0,6 pp
Bezoeken van potentiële kopers+21%vs. gemiddelde
Efficiëntie-index118+18 pp
Marketingefficiëntie-indexGemiddelde concurrenten = 100
+18 pp
FocusmerkGemiddelde concurrentenIllustratief voorbeeld
Sinds 2003
geleverd aan de autobranche
30 markten
gedekt door eDataXchange-abonnementen
500+
gevolgde autowebsites
2,1 mld.
websitebezoeken van autokopers per jaar geanalyseerd

Cijfers zoals gepubliceerd door Sophus3. De dekking hangt af van de markten en merken in elk abonnement.

Zo werkt eDataXchange

Een gedeeld marktbeeld op basis van geanonimiseerde gegevens

Deelnemende merken leveren websitedata aan zodat elke deelnemer zijn prestaties in context kan zien. Niemand ziet de ruwe data van een ander merk; iedereen ziet waar hij staat.

  1. 01Tag

    Voeg een eenvoudige Sophus3-tag toe

    Sites van deelnemende merken bevatten naast uw bestaande analytics een lichte Sophus3-tag die geen cookies gebruikt.

  2. 02Bundelen en beschermen

    Aggregeren en anonimiseren

    Bezoeken, modelinteresse en klantreisgedrag worden over alle deelnemers gebundeld en gerapporteerd als benchmarks voor de markt en de concurrentieset.

  3. 03Rapporteren en verklaren

    Prestatieoverzichten per merk en markt

    Maandelijkse prestatieoverzichten, dashboards en datatoegang, met Sophus3-analisten die uitleggen wat er veranderde en waarom.

Acht modules voor concurrentiebenchmarking

Ontdek waar u digitaal voorloopt of achterblijft bij concurrenten

Elke module vergelijkt een specifiek onderdeel van de prestaties, van vraag en digitaal aandeel tot leadtrajecten en verkeerskwaliteit, zodat teams de kloof kunnen vinden die onderzocht of verbeterd moet worden.

Interactieve simulator voor concurrentiebenchmarks

Ontdek waar u meer klantaanvragen kunt realiseren

Pas uw digitale marktaandeel, de kwaliteit van het aankoopproces en de conversie naar aanvragen aan. De simulator vergelijkt uw waarden met fictieve concurrenten en laat zien waar meer maandelijkse aanvragen mogelijk zijn. eDataXchange maakt dit soort vergelijkingen met echte marktgegevens.

Begin met een scenario

Alle concurrentiedata zijn fictief. De cijfers tonen de methode, geen echte marktresultaten.

Aanvragen per maand0
Aandeel in aanvragen van de set0%
Positie in concurrentieset#0
Efficiëntie-index100

Aankoopproces vergeleken met concurrenten

per maand
Websitebezoeken
Bezoeken met koopinteresse
Aanvragen
Uw merkGemiddelde concurrent

Concurrentiekaart

bubbelgrootte = aanvragen

Potentieel voor extra aanvragen

extra aanvragen per maand als u elke kloof dicht
Evenaar het gemiddelde digitale aandeel
Evenaar de gemiddelde kwaliteit van het aankoopproces
Gemiddelde aanvraagconversie evenaren
Op alle drie de beste van de set worden
Illustratieve duiding door analist

Wat eDataXchange vervolgens zou controleren

    Demologica, geen live marktdata. Concurrenten, marktomvang en gemiddelden in deze simulator zijn fictief. eDataXchange gebruikt uw werkelijke markten, merken, modellen en digitale meetwaarden.

    Zie uw echte concurrentieset
    Zakelijke invalshoeken EV-vraagImpact van de lanceringVerkeerskwaliteitMarketingefficiëntie

    Prestatievragen in de automotive

    Vergelijk lanceringen, campagnes en klantreizen met concurrenten

    Digitale concurrentiebenchmarking voor de automotive van eDataXchange zet elk lokaal resultaat af tegen de markt en relevante concurrenten en legt verschillen bloot in vraag, verkeerskwaliteit en marketingefficiëntie.

    EV-aandeelWint uw merk zijn aandeel in het onderzoek naar elektrische auto's?

    Onderscheid incrementele overweging van verkeer dat alleen verschuift tussen modellen en aandrijflijnen.

    Impact van de lanceringWelke kanalen creëren gekwalificeerde interesse tijdens een productlancering?

    Vergelijk bezoeken met gedrag in de configurator, voorraadzoeker, dealerzoeker en leadformulieren.

    VerkeerskwaliteitTrekken betaalde media in-market klanten aan of bezoeken met weinig diepgang?

    Meet gedragskwaliteit naast bereik, bounce en verblijftijd.

    AandrijflijnHoe verschilt het gedrag van EV-, hybride- en ICE-publiek?

    Vergelijk onderzoeksdiepte, modeltrajecten en acties met hoge koopintentie over aandrijflijnen heen.

    ConcurrentieWelke concurrenten winnen aandacht na uw campagnepieken?

    Zie verschuivingen in aandeel voordat ze zichtbaar worden in de registratiedata.

    EfficiëntieWelke markten zetten vergelijkbaar verkeer om in meer acties met hoge intentie?

    Benchmark de resultaten van media, content en journeyontwerp op vergelijkbare basis.

    Illustratieve voorbeelden. Metingen, concurrentensets en rapportageweergaven kunnen per merk en markt worden aangepast.

    Waarom concurrentiecontext ertoe doet

    Meer verkeer kan toch verlies van marktaandeel betekenen

    Vergelijk uw lokale resultaat met de automarkt voordat u beslist of een campagne, lancering of klantreiswijziging heeft gewerkt.

    Uw analytics Verkeer modellancering +18%

    Op zichzelf bekeken een positief resultaat.

    eDataXchange-context EV-categorie +31%

    Het focusmerk won aan aandacht, maar de vraag in de categorie groeide sneller.

    Besluit Versterk het winnen van aandeel, niet alleen het verkeersvolume.

    Richt de volgende lanceringsfase op de proposities en klantreisstappen waar concurrenten de EV-overweging winnen.

    Illustratieve voorbeelden die laten zien hoe marktcontext de interpretatie verandert.

    Digitale marktprestaties

    Heeft de campagne vraag gecreëerd, of volgde ze die alleen?

    Vier marktbrede KPI's laten zien hoe autoklanten zich in de maand gedroegen. Ze schetsen de context voordat uw eigen website wordt beoordeeld.

    Wat het laat zien
    Of de markt groeit, hoe diepgaand mensen verkennen en of de bezoekkwaliteit sterker wordt.
    Zakelijke vraag
    Presteerde het lanceringsverkeer beter dan de totale markt na correctie voor mediadruk en seizoensinvloeden?
    Voorbeeldmarkt

    Digitale prestaties

    Maand-op-maand
    Bezoeken

    Hebben media incrementele vraag gecreëerd?

    Het totaal aantal marktbezoeken vormt de basislijn voor de vraag. Vergelijk de beweging van uw merk met die basislijn om campagne-effect te onderscheiden van seizoensinvloeden of een marktbrede stijging.

    Concurrentiedruk

    Aandeel nieuwe merken

    jul 2026
    11.53%digitaal aandeel
    Maand-op-maand+4.0%

    Nieuwkomers veroveren een groter deel van de online aandacht voor auto's.

    02

    Aandeel nieuwe merken

    Welke opkomende automerken trekken digitale aandacht naar zich toe?

    De prestatieoverzicht volgt het gecombineerde digitale marktaandeel van nieuwkomers en hoe snel dat verandert.

    Wat het laat zien
    Hoeveel online aandacht naar opkomende automerken verschuift voordat het volledige effect zichtbaar wordt in de registratiedata.
    Zakelijke vraag
    Groeien nieuwe merken in hun gezamenlijke aandeel van bezoeken aan autowebsites, en hoe snel verandert die druk?

    Verandering in publiek

    Wint uw merk digitaal aandeel terwijl de marktvraag verandert?

    Het totale digitale marktaandeel van het focusmerk en het totale aantal marktbezoeken worden in de tijd weergegeven. Het een toont de relatieve aandacht voor het merk, het ander de omvang van het marktpubliek.

    Wat het laat zien
    Of uw merk zijn aandeel in bezoeken aan autowebsites wint of verliest terwijl de totale marktvraag groeit en krimpt.
    Zakelijke vraag
    Heeft de campagne-activiteit het digitale aandeel van het merk verhoogd, of bewoog het verkeer gewoon mee met de bredere markt?
    12-maandsoverzicht

    Verandering in publiek

    Beweeg de muis voor details
    Digitaal aandeel focusmerkTotaal marktbezoeken

    Illustratief voorbeeld. Digitaal aandeel gebruikt de linkeras; marktbezoeken gebruiken de rechteras.

    Aandeel in het totale siteverkeer

    Bezoeken per websitesectie

    Merk vs. gemiddelde concurrenten
    FocusmerkGemiddelde concurrenten
    Modelpagina’sMerk 41% · Gem. 33% +8 pp
    ConfiguratorMerk 19% · Gem. 13% +6 pp
    VoorraadzoekerMerk 10% · Gem. 13% -3 ptn
    AanbiedingenMerk 12% · Gem. 18% -6 ptn
    DealerzoekerMerk 4% · Gem. 6% -2 pp
    Commerciële duiding

    Modelpagina's en de configurator scoren bovengemiddeld, terwijl voorraad, aanbiedingen en dealercontent ondergemiddeld scoren. Elke sectie wordt afzonderlijk vergeleken; dit is geen sequentiële weergave van bezoekersconversie.

    Engagement per sitesectie

    Welke websitesecties scoren boven- of ondergemiddeld?

    De vergelijking toont het aandeel van het totale merkverkeer dat elke belangrijke websitesectie bezoekt, naast het gemiddelde van de concurrentie. Individuele bezoekers worden niet van stap tot stap gevolgd.

    Wat het laat zien
    Welke delen van de merkwebsite een groter of kleiner deel van het verkeer trekken dan de concurrentienorm.
    Zakelijke vraag
    Moeten content, media of navigatie meer doen om voorraad, aanbiedingen of dealerinformatie onder de aandacht te brengen?
    05

    Leadprestaties

    Welke campagnes leiden tot acties, niet alleen tot bezoeken?

    Leadprestaties tonen het aandeel van het websiteverkeer dat elk formulier met hoge koopintentie bekijkt en hoe dat gedrag van maand tot maand verandert.

    Wat het laat zien
    Welke acties sterker worden, ook als het totale verkeer of geaggregeerde leads de verschuiving verbergen.
    Zakelijke vraag
    Welke combinaties van model, publiek en media verhogen de intentie voor een proefrit, offerte en dealercontact?
    Formulierweergavepercentage

    Acties die op koopinteresse wijzen

    Voorbeeldmaand
    Proefrit
    3.11%-13%
    Offerte aanvragen
    2.33%+7%
    Inruil
    1.08%+8%
    Dealercontact
    0.82%+4%
    Nieuwsbrief
    0.27%+54%
    Signaal

    De interesse in proefritten nam af, terwijl alle andere gemeten acties groeiden.

    Gedragsdiepte

    Kwaliteit van het websiteverkeer

    Focusmerk vs gemiddelde
    Reactief
    Merk 36%-12 pp
    Betrokken
    Merk 14%+4 pp
    Betrokken
    Merk 11%+4 pp
    In-market
    Merk 9%+4 pp
    FocusmerkGemiddelde concurrenten
    Duiding verkeerskwaliteit

    Minder reactieve bezoeken en meer betrokken, geëngageerde en in-market sessies wijzen op een gezondere publieksmix dan het gemiddelde van de concurrentie.

    Kwaliteit van het websiteverkeer

    Brengt betaald verkeer mensen die waarschijnlijk gaan kopen?

    Publiekskwaliteit groepeert bezoeken naar gedragsdiepte, van snelle reactieve sessies tot geëngageerde en in-market klantreizen.

    Wat het laat zien
    Of het verkeer oppervlakkig is of doorgroeit naar echte overweging van een voertuig.
    Zakelijke vraag
    Leveren lanceringscampagnes meer geëngageerde en in-market bezoeken op dan het gemiddelde van de concurrentie?

    Merkprestaties

    Vergelijk meerdere dimensies van concurrentieprestaties in één matrix

    De ranking vergelijkt digitaal aandeel, bouncepercentage, organisch aandeel, BEV-bezoeken en de Digital Performance Index. De rij van het focusmerk is gemarkeerd, zodat sterke punten en hiaten direct zichtbaar zijn.

    Zakelijke vraag
    Waar overtreft de zichtbaarheid van uw merk de kwaliteit van het aankoopproces, de interesse in elektrische auto's of de totale marketingefficiëntie?
    Voorbeeldmarkt

    Concurrentieprestaties

    5 rankings5 maand-op-maandwijzigingen
    Merkrankings en veranderingen ten opzichte van vorige maand over vijf digitale prestatiemetingen
    MerkDigitaal aandeelBouncepercentageOrganisch aandeelBEV-bezoekenDPI
    PositieM/MPositieM/MPositieM/MPositieM/MPositieM/M
    BMW1044+13+23-122-3
    Focusmerk2+140027-41505+2
    Toyota3-17-118-426-52+7
    Mercedes-Benz409016-318-14-1
    Audi5+212+111-122-27-3
    Ford6027-212+69+317-2
    Nissan7-251-137-129-324-6
    Kia8024-3NRNR8-280
    Tesla9+11+1NRNR103-1
    Skoda10-16+433-419-36-1
    Vauxhall11+150+130-432-133-5
    Suzuki12+2239+822+816+1225+20
    0 Geen verandering in positieNR Niet gerangschikt op deze maatstaf
    Duiding focusmerk

    #2 voor digitaal aandeel en #5 voor DPI. Sterke zichtbaarheid vertaalt zich in een concurrerende totale positie, terwijl de positie op bouncepercentage wijst op een vraag over kwaliteit van het aankoopproces die het onderzoeken waard is.

    De waarde van deelname

    Bouw een maandelijkse historie op van de prestaties van concurrenten en klantreizen

    Consequente deelname maakt van losse campagneresultaten een beslissingsgeschiedenis: vergelijk lanceringen, herken blijvende veranderingen en neem bewijs mee naar de volgende plannings- en budgetcyclus.

    ConcurrentiecontextKijk verder dan de analytics van uw eigen merk
    CampagnelessenVergelijk campagnes en lanceringen door de tijd heen
    DatatoegangGebruik prestatieoverzichten, dashboards, data en API-toegang
    MarktactieZet bewijs om in gerichte marktacties
    eDataXchange, vergelijking van digitale prestaties van automerken

    Zie hoe uw merk zich verhoudt tot de concurrenten die ertoe doen

    Bespreek uw markten, concurrentenset en belangrijkste customer journeys met Sophus3, of plan een walkthrough met de benchmarkweergaven die het meest relevant zijn voor uw team.

    Praat met een automotivespecialist

    Uw concurrentiepositie vergelijken, webanalyse verbeteren of reclame-effect meten?

    Praat met Sophus3 over eDataXchange, automotive analytics, mediameting, AI-zichtbaarheid of markttoetreding.

    Plan een adviesgesprek